A lemondást maga Hrebenciuc közölte a médiával. Elmondta, hogy személyes döntésről van szó, előtte nem konzultált senkivel a pártjából. Azt is közölte, hogy a PSD-ből nem lép ki. A lemondása csak akkor válik hatályossá, ha a képviselőház egésze tudomásul veszi.
Hrebenciuc és a PSD szóvivője, Dan Sova ellen a korrupcióellenes ügyészség hétfőn bűnvádi eljárást indított. Mindkettőjüket befolyással való üzérkedéssel gyanúsítják. Hrebenciuc ellen összesen három korrupciógyanús ügyben folyik már vizsgálat.
A képviselőház jogi bizottságának kedden kellett volna döntenie, hogy engedélyezi-e az ügyészeknek Hrebenciuc előzetes letartóztatását. Az ügyészek egy illegális erdőrestitúciós ügyben kérték a letartóztatását, mert úgy ítélték meg, hogy befolyásolhatja a tanúkat.
A jogi bizottság azonban Hrebenciuc lemondásával okafogyottnak tekinti az ügyészség kérésének elbírálását. Román parlamenti források szerint Hrebenciuc képviselői mandátuma jövő hétfőn szűnhet meg, ugyanis legkorábban akkor ül össze a képviselőház. Így az ügyészek is csak akkor helyezhetik fogdába. Mivel országunkban jelenleg államelnök-választási kampány van, a parlament nem ülésezik.
A legújabb korrupciógyanús ügyben Hrebenciucot és a PSD szóvivőjét befolyással való üzérkedéssel vádolják, mert az alsóház alelnöke a vádhatóság szerint meggyőzte Sovát, vegye rá a szintén szociáldemokrata igazságügyi minisztert, kezdeményezzen amnesztiatörvényt, amely az elítéltek számára kedvező feltételeket tartalmaz.
Az ügyészek szerint Hrebenciuc magának és a PSD egy másik, első fokon börtönbüntetésre ítélt oszlopos tagjának akart "menekülőutat" biztosítani a törvénnyel. Sovának pedig Hrebenciuc megígérte, befolyásával hozzásegíti, hogy ő legyen a PSD következő elnöke, amennyiben Victor Ponta szociáldemokrata miniszterelnök megnyeri a novemberi államelnök-választást.
Hrebenciuc 1996 óta tagja a parlamentnek, és a PSD egyik legbefolyásosabb politikusának tartják.